About Henk Hendrix

In Lottum geboren volgens de aangifte bij de gemeente op 2 oktober 1929. Tot de keuring voor militaire dienst was mijn verjaardag op 3 oktober. De verklaring van mijn ouders voor deze "foetelarej" later: dat was de feestdag van Sint Theresia van de rozen. Voor deze heilige was in 1929 in Lisieux begonnen met de bouw van een basiliek. Dan kreeg die verjaardag wat meer aandacht.

Slecht en goed nieuws

Maandagmorgen 8 mei ben ik naar een jurist in Maastricht geweest voor een second opinion over de beëindiging van het pensioen van de Trappisten. Hij moest me teleurstellen. Het pensioenfonds is zo vrijblijvend beschreven dat er ook volgens hem geen recht aan kan worden ontleend. ’s Avonds ben ik met buurmannen Frans Gommans en Mathieu Vosbeek naar een bijeenkomst geweest in de Smetenhof. De gemeente had een oproep gedaan aan alle burgers die bij een of ander initiatief hulp konden gebruiken. Die was voor de Read More +

Jubileum

Op 13 april wordt onze trouwdag gevierd. Onze vier kinderen komen dan ’s ochtends vroeg naar Lottum en zorgen voor een feestelijk ontbijt. Het is al vele jaren een verrassing: Wij doen net of we niemand verwachten en de kinderen doen net of er niets aan de hand is.  Als ze de tafel gedekt en de koffie bruin hebben worden we met een meerstemmig “Lang zullen ze leven” wakker gezongen.  Op de foto boven  zie je hoe Marcel zijn felicitatiegedicht voorleest.  Het is altijd een Read More +

Naar Den Haag

Op verzoek van de Unie KBO is een delegatie van de KBO afdeling Lottum op woensdag 15 februari 2017 naar de Tweede Kamer gegaan. Minister Schippers van SVW houdt een A(lgemeen) O(verleg) over E-Healt. Hierbij  is de KBO actief met tabletcoaches die mensen helpen bij het leren omgaan met tablets.  Deze ochtendzitting begint om 10 uur en daar moeten tabletcoaches van de KBO op de publieke tribune hun belangstelling tonen. ’t Is een lange reis dus we moeten vroeg weg. Piet Hutjens staat om kwart Read More +

Uitdaging blijft…

We zijn bijna een jaar verder sinds ik schreef over die nieuwe uitdaging en al die tijd heb ik niet de moeite  genomen om wat aan de blog te doen. Momenteel loopt er weer een actie van de KBO, mensen die graag hulp hebben bij computer of tablet konden zich melden. Piet  Sijbers regelt een en ander. Hier zie je hem met een paar iPhone gebruikers bij de eerste bijeenkomst. De bediening daarvan  is voor mij ook iets onbekends omdat ik  zelf nog een oude Read More +

Nieuwe uitdaging

Vandaag, maandag 22-2-2016 was de tweede bijeenkomst van mensen die graag wat hulp hebben bij de bediening van hun computer. De KBO heeft gemerkt dat daar vraag naar is, in Broekhuizen gebeurt dat al enkele jaren. Er was begin dit jaar een oproep voor vrijwilligers die bereid waren om mensen met computerproblemen te helpen.  Daar had ik me voor aangemeld. Ik had eigenlijk verwacht dat het ging om problemen met programma toepassingen. Het blijkt nu dat de meeste komen met een tablet. Daar ken ik Read More +

Gekke Maondig in Grevôrs

Vanmiddag (25/1/2016) trok de bonte Gekke Maondigstorm door een zonnig Grubbenvorst. Het was een lange stoet waar veel mensen erg hun best op hadden gedaan. Bij de groep Grubbenvorst Online zag ik een heel bekend gezicht! Hopelijk hebben we komende maandag ook zo’n mooi voorjaarsweer bij de optocht van de Peggen in Lottum. Ik zal er dan zeker een kijkje nemen. De tijd van meedoen is helaas voorbij.

Opening Carnavalsseizoen

Gisteren 28/11/2015 opende Gekke Maandag Vereniging “De Peg” het carnavalsseizoen met 2 carnavalszittingen. Ik  was bij de middagzitting present. Hoewel bedoeld voor de ouderen waren er maar weinig komen opdagen. Als er 35 mensen aanwezig waren is het helemaal  op. Zit de gekke maandag in het slop?  Aan de entreeprijs kan het niet liggen, die is met 6 euro inclusief koffie met vlaai in de pauze echt laag te noemen. Verwacht men meer van de voorstelling?  Er waren 2 buutreedners, een groep van 4 Lottumse Read More +

Toulouse

Vorige week (van 24 t/m 27/10) waren onze Maria en ik te gast in Toulouse bij Nick en Carlijn. Ze wonen daar sinds 1 januari en Maria was er nog niet geweest. Omdat Rob niet mee kon gaan had Maria mij gevraagd om haar te vergezellen. Laura was jarig geweest en Maria had een prachtige prinsessenjurk voor haar gemaakt. Voor Thomas had ze een drakencape gemaakt. Ik had allerlei bezienswaardigheden geselecteerd op internet maar Nick en Carlijn hadden er op gerekend dat we op de Read More +

Nieuws uit de buurt.

Buurtvereniging “D’n Horsterdiek” had zaterdag een excursie georganiseerd naar een bedrijf dat sinds enige tijd aan de Horsterdijk actief is. Naast twee bestaande grote loodsen was een derde loods bijgebouwd en nog drie grote silo’s er naast. Niemand wist wat ze daar deden. Het had wat te maken met champignons werd verteld maar wat precies? Dat zou bij ons bezoek duidelijk worden gemaakt. Er waren er veel die net zo nieuwsgierig waren als ik: we waren met 42 personen. Na ontvangst met koffie en vlaai Read More +